Новолатівська громада
Широківський район, Дніпропетровська область

Відомості Новолатівської сільської ради

Новолатівська сільська обєднана територіальна громада утворена 15 серпня 2016 року (рішення № 295-9/ІІУ) шляхом обєднання Новолатівської та Зеленобалківської сільських рад.

Адміністративний центр с. Новолатівка, площа 278км2 населення 3183 ждителі(2016р)

Упідпорядкуванні 11 сіл а саме: с. Інгулець 627 чол, с.Новолатівка 675 чол, с.  Новоселівка 400 чол, с. Латівка 141 чол,   с. Стародобровільське 314 чол, с.Зелена Балка 552 чол, с.Курганка 20 чол, С.Макарівка 190 чол, С.Нове 128 чол, с.Червоний Ранок 114 чол, с. Шведове 22 чол.

Село Новолатівка виникло із поселення, яке називалось « Стройка», де було лише 5 будинків. В зв’язку з тим, що в 1961 році радгосп « Латівка» з’єдналось з колгоспами ім. Чкалова та Червоний Лан  в селі Новолатівка почалось будівництво житлових будинків для працівників радгоспу.

На території ради функціонують: трьохповерхова КЗ " Новолатівська середня загальноосвітня  школа -загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів" побудована в 1985 році, двоповерховий КЗ "Новолатівський ДНЗ" відкритий в 1992 році, Зеленобалківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад" 3 - Фельдшерські пункти, Зеленобалківська амбулаторія, 3 - сільські бібліотеки, Інгулецький  сільський  будинок культури, Зеленобалківський сільський будинок культури, поштове відділення, підприємства сільськогосподарського  виробництва: ФГ « Овен», ФГ « Еліта», ФОП « Шепілов Д. М.».

Біля  Новоселівської середньої школи  29 жовтня 1999 році  зведений меморіальний комплекс, присвячений  загиблим воїнам в роки війни.

Всі села громади електрифіковані. Газифіковані  - с. Новолатівка та с. Інгулець. Майже всі дороги  з  твердим покриттям, лише частина поліпшена щебеневими добавками. С. Інгулець с. Новолатівка с. Латівка та с. Стародобровільське  повністю забезпечені централізованим  водопостачанням холодної води.  В с. Новоселівка часткове централізоване водопостачання холодної води.

Сільським головою  сьомого скликання обрано  - Зубрія Олександра Олександровича.